Dołącz do naszego zespołu

Zewnętrzny Dyrektor Technologiczny na godziny Usprawnij własny dział Software Developmentu. Wykorzystaj wiedzę Software House.

Twoja firma się rozwija i przyszedł czas na rezygnację z usług zewnętrznych dostawców IT? Zatrudnij dyrektora technologicznego na godziny, który zbuduje lub zoptymalizuje dla Ciebie wewnętrzny team specjalistów oraz zmniejszy koszty utrzymania i rozwoju oprogramowania.

2 powody dla których tu trafiłeś:

 1. Dostrzegasz jak bardzo nieoptymalnie (czasowo/kosztowo/jakościowo) pracuje Twój dział IT lub dostawcy
 2. Twoja firma się dynamicznie rozwija i zauważasz potrzebę weryfikacji dostawców oraz rozważasz zbudowanie wewnętrznego działu IT.

Dla kogo Zewnętrzny Dyrektor Technologiczny? Dla każdej rozwijającej się firmy, która posiada lub buduje własne systemy i aplikacje
korzystając z usług zewnętrznych dostawców lub posiada wewnętrzny dział rozwoju
oprogramowania działający niezadowalająco.

Kiedy skorzystać? W momencie rozwoju i potrzeby skalowania biznesu. Zewnętrzny Dyrektor Technologiczny rozpozna bariery i ograniczenia Twojego wzrostu oraz opracuje plan skalowalnych działań w obszarze technologii Twojej firmy.

Dlaczego warto wybrać Software House? Kompletne zespoły projektowe dla naszych klientów budujemy od 15 lat. Posiadamy
ogromne doświadczenie w obszarze rekrutacji, technologii, standardów rynkowych,
możliwych ryzyk oraz otoczenia prawnego. W ciągu roku budujemy nawet kilkanaście
zespołów. Wiemy jak robić to dobrze, szybko i skutecznie. Wiemy jak unikać błędów.
CZY WIESZ, ŻE?

Kim będzie Twój Dyrektor Technologiczny?

Nawiązując współpracę określamy obszar technologii i kompetencji, który będzie wymagany od dyrektora technologicznego. Dobieramy dla Ciebie najlepiej dopasowaną osobę.

Może to być zarówno osoba z naszej organizacji (manager/dyrektor) jak również zewnętrzny ekspert z którymi współpracujemy. „Zewnętrzny ekspert” to osoba pracująca w innych organizacjach na stanowisku head of / director / c-level. Są to osoby z obszarów Fintech, EduTech, Produkcja i przemysł czy Retail.

Ponad to dopasowujemy Dyrektora Technologicznego do zadań 
i wyzwań, które przed nim stoją.

Dla przykładu –> głównym Twoim celem może być optymalizacja infrastruktury serwerowej i obniżenie jej kosztów. W takim wypadku dobieramy dyrektora, który ma duże doświadczenie w obszarze rozwoju i utrzymania sieci oraz infrastruktury (a nie dyrektora z obszaru software developmentu)

Reasumując – będziesz współpracować wyłącznie z osobą dobrze sprofilowaną do potrzeb Twojej organizacji.

Współpraca

Jak będziesz pracował z Dyrektorem Technologicznym?

Poznanie otoczenia biznesowego

Poznanie Twojej firmy i biznesu jest jednym z najważniejszych elementów całej
współpracy. To właśnie ta faza determinuje każdy kolejny krok. Na tym etapie omawiamy kluczowe aspekty Twojego biznesu z przeszłości, teraźniejszości oraz cele na przyszłość. Poznajemy Twoje procesy decyzyjne

#decyzja #biznes

Audyt oraz zebranie niezbędnych danych i informacji

W oparciu o pierwszy krok, mając wiedzę o otoczeniu i uwarunkowaniach biznesowych bierzemy na warsztat stan oraz organizacje pracy Twojego obecnego działu IT (czy to wewnętrznego czy też dostawców). Przeprowadzamy niezbędne wywiady zarówno z decydentami jak i końcowymi wykonawcami usług IT w firmie.

#audyt #analiza

Opracowanie raportu oraz roadmapy zmian

Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji przechodzimy do wniosków, prezentacji symulacji zmian, wyników audytu. Prezentujemy możliwe scenariusze
optymalizacji lub budowy Twojego zespołu IT. Ponadto jeśli zostały wykryte –
wskazujemy ryzyka i zagrożenia w obecnej organizacji zespołów i dostawców.

#raport #wyniki

Nadzór nad wprowadzanymi zmianami

Jeśli zdecydujesz się wprowadzić jakiekolwiek zmiany z wyniku audytu – nasz
zespół może nadzorować oraz weryfikować prawidłowość wprowadzanych zmian. Przez cały okres czasu zapewniamy pełne wsparcie i możliwość korygowania wprowadzania zmian w oparciu o zmieniające się otoczenie biznesowe.

#nazdzór #zmiany

Czy wiesz, że? 1 miesiąc

Nawet w takim czasie mogą zwrócić się koszty zatrudnienia Dyrektora Technologicznego

Największym problemem firm z którymi pracujemy to bardzo wysoki wskaźnik nieoptymalnych rozwiązań zarówno procesowych, kadrowych jak i organizacyjnych. Dyrektor Technologiczny najbardziej rażące błędy rozpozna już w pierwszym miesiącu współpracy i pomoże Ci je wyeliminować. Często te najbardziej rażące problemy są najłatwiejsze do rozwiązania!
Plusy

Dlaczego warto zainwestować w Zewnętrznego Dyrektora Technologicznego na godziny?

 • Brak długofalowych zobowiązań
 • Szybki i zauważalny efekt współpracy
 • Optymalizacja Twojego IT i długoterminowa redukcja kosztów
 • Sprawne opracowanie strategii długoterminowej dla Twojego działu rozwoju oprogramowania
Spotaknie

Gotowy na zmiany?

Minimalny okres współpracy to tylko 1 miesiąc oraz koszt zaczynający się od 4900,00zł netto miesięcznie uzależniony od skali i zakresu świadczonych usług. Współpraca może być w każdej chwili wstrzymana i wznowiona w dowolnym momencie.

Pierwszym krokiem będzie bezpłatna 30 minutowa konsultacja oraz wstępne rozpoznanie Twoich potrzeb biznesowych.

Jak Działamy?

Budujemy zespoły IT

Przykładowa struktura działu software developmentu. Prezentacja uproszczona.
Konfiguracja zależności od charakteru, rodzaju prac oraz budżetu jest każdorazowo indywidualnie dopasowywana.

Product Design

 • Business Analyst
 • Research
 • UX Designer
 • UI Designer

Management

 • CTO
 • Product Owner
 • Project Manager*
 • Scrum Master*

*zależne od organizacji zespołu

Delivery

 • Team Leader
 • Software Architect
 • Backend Developer
 • Frontend Developer
 • Q&A/ Tester
 • DevOps

FAQ Popularne pytania

 • Planujemy rozpocząć budowę oprogramowania dla firmy czy to dobry moment na konsultacje?

  Najlepszy. Pomożemy mądrze i efektywnie rozplanować projektowanie i budowę Twojego oprogramowania. „Poprowadzimy za rękę” Twoją firmę przed, w trakcie i po stworzeniu oprogramowania. Będziemy Twoim zaufanym konsultantem z pomocą którego unikniesz wielu błędów i zbędnych kosztów.
 • Od jakiego bieżącego poziomu nakładów finansowych w rozwój oprogramowania w firmie warto rozważać optymalizacje?

  W naszej ocenie, jeśli posiadasz już jakikolwiek zespół rozwoju oprogramowania i ponosisz związane z tym koszty minimum 50 000zł netto miesięcznie warto przeanalizować możliwości. Oczywiście, im wyższe są nakłady tym możliwości optymalizacji jest znacznie więcej. Przy niskich nakładach szczególnie skupiamy się na eliminacji błędów w procesie wytwórczym.
 • Chcemy stworzyć po raz pierwszy dział IT / Software Developmentu w firmie. Jak możecie pomóc?

  Przede wszystkim pomożemy na 2 obszarach – dzieląc się naszym know-how budowania kompletnych zespołów oraz asystując Ci w każdej fazie budowania. Zarówno od rozplanowania organizacyjnego, przez rekrutacje, dobór narzędzi informatycznych po procesy i kulturę organizacyjną zespołu.
 • Czy jesteście w stanie zweryfikować rzetelność naszych dostawców?

  Pośrednio. Poznając Twoje otoczenie biznesowe, rozmawiamy z Twoimi dostawcami i audytujemy dostarczane przez nich rozwiązania oraz organizacje pracy. Podamy przykład: „Klient uważa, że dostarczane oprogramowanie jest realizowane za wolno”. Efekt audytu: okazało się, że dostawca jest rzetelny a problem tkwi w procesie projektowania i specyfikowania wymagań, które były na tyle nieprecyzyjne, że tworzone oprogramowanie wymagało częstych korekt oraz było bardziej podatne na błędy. Wdrożone rozwiązanie: Jasny proces projektowania i specyfikowania wymagań. Zmniejszenie liczby decydentów. Poprawienie planowania w ramach prowadzonej metodyki oraz wdrożenie narzędzi wspomagających. Efekt: Spadek przepalanego czasu o ~20% w skali miesiąca dla całego zespołu.
 • Ile kosztuje usługa Zewnętrznego Dyrektora Technologicznego na godziny?

  Nasze pakiety godzinowe zaczynają od 4900zł netto miesięcznie. Zostały one zaplanowane tak, aby osoba pracująca dla Twojej firmy mogła przynieść Twojej firmie wymierną wartość maksymalnie w ciągu 3 miesięcy. Usługa Zewnętrznego Dyrektora Technologicznego jest zarazem elastyczna i poziom zaangażowania może w trakcie współpracy być dynamicznie zmieniany.

Czekamy na Twoją wiadomość!

Skorzystaj z pierwszej bezpłatnej konsultacji i dowiedz się jak optymalizujemy działy IT w firmach.