Powrót do kategorii
Start-up
tagi
aplikacje internetowe, kosztorys, wycena,

Wycena realizacji aplikacji internetowej – elementy składowe

Avatar
GOGO.Developer, 21/01/2015

Jest to pierwszy artykuł o tematyce wycen projektów internetowych. Powstał z myślą o usystematyzowaniu i uporządkowaniu tej jakże z pozoru prostej kwestii. Pomysł na niego pojawił się jak zwykle w wyniku doświadczeń, kiedy okazywało się jak duży rozstrzał cenowy otrzymują klienci od różnych firm. Jeden z klientów zapytał nas – „czemu jedna oferta jest trzykrotnie droższa od drugiej? „(wbrew pozorom nie są to jednorazowe przypadki). Postaram się tu przedstawić nie sposób wyceny ale elementy składowe, które są (lub nie) brane pod uwagę przy wycenach a mający realny wpływ na koszt końcowy.

Potrzebujesz wyceny aplikacji internetowej? Pisz – wycena@gogomedia.pl
więcej informacji na gogomedia.pl

Z czego składa się wycena?

Załóżmy, że otrzymaliśmy dość dobrze i precyzyjnie opisaną koncepcje i zakres projektu aplikacji internetowej w formie dokumentacji funkcjonalnej. Przygotowanie rzetelnej wyceny polega na uwzględnieniu bardzo wielu czynników składających się na przygotowanie produktu finalnego. Podkreślam słowo „produktu” – każda specjalistyczna firma dąży do tego aby klient nie otrzymał tylko działającego programu ale kompletny produkt wysokiej jakości. Nie wszystkie wymienione poniżej elementy są zawsze brane uwagę i wyceniane (wynika to czasem z charakteru projektu lub podejścia firmy wyceniającej). Uwzględniam tylko te najpopularniejsze:

Podsumowanie

Każdy Wykonawca ma swój sposób na wyceny projektów, bierze pod uwagę usługi, które według niego są najważniejsze. Dlatego też otrzymując bardzo rozbieżne cenowo oferty nie warto od razu odrzucać najdroższych tylko dowiedzieć się z czego dokładnie każda się składa. Lepsze zrozumienie opracowanych kosztorysów pomoże nam zmniejszyć ryzyko błędnego wyboru wykonawcy i zwiększyć szanse sukcesu końcowego projektu.

Podobne artykuły

Wycena realizacji aplikacji internetowej – prace jakościowe

Dowiedz się jaką rolę odgrywa jakość przy wycenach aplikacji.

Tworzenie WEB Aplikacji – Podwykonawstwo czy własny zespół?

Tworzysz start-up? Zastanów się jaki model realizacji wybrać.