Powrót do kategorii
Start-up
tagi
applikacje, development, enterprise, start-up,

Aplikacje klasy „Enterprise” – czym tak naprawdę są?

Avatar
GOGO.Developer, 09/01/2015

W naszej pracy nie raz spotykamy się z określeniem „aplikacja klasy enterprise” czy „oprogramowanie klasy enterprise”. Stosują je wszelkiej maści firmy informatyczne, działy IT, różnej wielkości przedsiębiorstwa wtedy kiedy mowa o bardzo wysokiej jakości oprogramowaniu na dużą skalę. No właśnie, tylko czym jest to wysokiej jakości oprogramowanie?

W Internecie znajdziesz pewnie informacje o tym jak powinna być zbudowana taka aplikacja, z jakich warstw się powinna składać czy na co powinien zwracać uwagę programista, który ją tworzy. My natomiast w niniejszym artykule potraktujemy ten temat bardziej ogólnie prezentując raczej nasz sposób myślenia o tym zagadnieniu. Będziemy chcieli przy okazji tej terminologii zaprezentować to co jest dzisiaj tak bardzo poszukiwane – czyli wysoka jakość.

Genezą do tego artykułu były spotkania z naszymi zaprzyjaźnionymi firmami, które tak jak my, w zapytaniach otrzymywały wysokie wymagania jakościowe dotyczące planowanego projektu. Klient na bezpośrednich spotkaniach podkreślał jak bardzo zależy mu na wysokich standardach kodowania i bezkompromisowej jakości w finalnym produkcie. Firmy spełniając oczekiwania tworzyły dopasowane do potrzeby oferty i kosztorysy. Zazwyczaj w tym momencie potencjalni klienci bledli widząc dość kosmiczne kwoty w wycenach „bardzo prostego” (bo tak zazwyczaj nazywane są wszelkie zlecane aplikacje) projektu. A z czego wynika taka pogoń za tego typu rozwiązaniami? Naszym zdaniem głównie z panującej na rynku bylejakości i niedbalstwa przy różnego rodzaju realizacjach.

Tak więc jeśli należysz do grona osób inwestujących lub planujących zainwestować w oprogramowanie wysokiej klasy zobacz co dla firmy typu software house to oznacza i z czym się wiąże.

Na początek kilka składowych dobrego oprogramowania:

I kilka elementów wtórnych:

goodfastcheap1

obrazek zaczerpnięty z: http://www.bjheinley.com/good-fast-cheap-pick-two/

Podobne artykuły

Jak obsługiwać i zgłaszać błędy w web aplikacji?

Dowiedz się jak usprawnić proces obsługi błędów w Twoim projekcie.

Tworzenie WEB Aplikacji – Podwykonawstwo czy własny zespół?

Tworzysz start-up? Zastanów się jaki model realizacji wybrać.

Poznajmy się
Poznajmy się
Chcesz porozmawiać o start-upach, projektach lub programowaniu?

Hello World! Sp. z o.o.
ul. Twarda 18
00 -105 Warszawa

+48 22 378 47 27
GOGOmedia
GOGOmedia
Internet Software House

Jesteśmy internetową firmą technologiczną, dostarczamy kompletne rozwiązania informatyczne z zakresu web aplikacji. Kompleksowo obsługujemy klientów z różnych sektorów biznesu w zakresie dedykowanego oprogramowania. Prowadzimy szkolenia, doradzamy, wykonujemy specjalistyczne audyty i dzielimy się zdobytą przez lata wiedzą. Dla wielu jesteśmy partnerem, który pomaga osiągać wyznaczone cele biznesowe w najbardziej optymalny sposób.

Polecamy
Polecamy
narzędzia wspierające naszą codzienną pracę
  • New Relic
  • CloudFlare
  • JIRA
  • Bamboo
  • Axure
  • Zendesk
  • Microsoft Project