Powrót do kategorii
Start-up
tagi
aplikacje internetowe, koszt, oprogramowanie, start-up-series,

O co start-up zadbać powinien. Część 3: Oprogramowanie i jego koszt

Avatar
Jacek, 12/01/2015

Temat rzeka o którym można by napisać książkę. Dla niektórych opisane tutaj rzeczy będą oczywiste a dla innych może kluczowe w podejmowaniu decyzji. Jeśli planujesz podjąć się realizacji projektu internetowego, po raz pierwszy a o programowaniu i procesach wytwórczych posiadasz podstawową wiedzę – ten artykuł jest dla Ciebie. Postaram Ci się pokazać w prosty sposób z jakich elementów składa się dobre i złe oprogramowanie, jakie niesie to za sobą konsekwencje kosztowe i na co warto zwrócić uwagę. Zacznijmy od początku…

Załóżmy, że zamierzasz stworzyć start-up. Masz bardzo dobrze sprecyzowany opis projektu, jasno określone wymagania i oczekiwania. Prawdopodobnie na tym etapie rozsyłasz zapytanie do wszelkiego rodzaju Software House’ów i agencji z zapytaniem o koszt i czas realizacji. W odpowiedzi dostajesz kosztorysy z rozstrzałem niekiedy 1000% (tak, tysiąca procent). Niemożliwe?  A jednak. Jak to się dzieje, że w jednej firmie za (teoretycznie) to samo musisz zapłacić kilkukrotnie więcej? Pomijając różne zrozumienie zakresu projektu (to się zdarza) każda firma posiada często inny proces wytwórczy, oferuje inną jakość tworzonego oprogramowania jak i komunikacji czy organizacji samego procesu. Przyjrzyjmy się zatem tym aspektom dokładniej.

Podstawowe elementy składowe oprogramowania bezpośrednio wpływające na jego koszt:

Podsumowując – są wskaźniki łatwo mierzalne jak np. ilość lat gwarancji jak również te bardziej złożone jak proces wytwórczy. Realizując dużą inwestycję warto wziąć pod uwagę wszystkie i odpowiedzieć sobie na szereg pytań – na czym mi tak na prawdę zależy. Sama cena usługi w ofercie niestety w tej branży nie jest najlepszym kierunkowskazem i warto każdą rozbić na czynniki pierwsze.

Podobne artykuły

Tworzenie WEB Aplikacji – Podwykonawstwo czy własny zespół?

Tworzysz start-up? Zastanów się jaki model realizacji wybrać.

Wycena realizacji aplikacji internetowej – prace jakościowe

Dowiedz się jaką rolę odgrywa jakość przy wycenach aplikacji.

Poznajmy się
Poznajmy się
Chcesz porozmawiać o start-upach, projektach lub programowaniu?

Hello World! Sp. z o.o.
ul. Twarda 18
00 -105 Warszawa

+48 22 378 47 27
GOGOmedia
GOGOmedia
Internet Software House

Jesteśmy internetową firmą technologiczną, dostarczamy kompletne rozwiązania informatyczne z zakresu web aplikacji. Kompleksowo obsługujemy klientów z różnych sektorów biznesu w zakresie dedykowanego oprogramowania. Prowadzimy szkolenia, doradzamy, wykonujemy specjalistyczne audyty i dzielimy się zdobytą przez lata wiedzą. Dla wielu jesteśmy partnerem, który pomaga osiągać wyznaczone cele biznesowe w najbardziej optymalny sposób.

Polecamy
Polecamy
narzędzia wspierające naszą codzienną pracę
  • New Relic
  • CloudFlare
  • JIRA
  • Bamboo
  • Axure
  • Zendesk
  • Microsoft Project